Przyszli do weterynarza i zażądali uśpienia psa. Jako przyczynę tej decyzji podali fakt, że pies jest… za brzydki!

Umiejętność współczucia słabszym jest miarą człowieczeństwa.

Pies nie jest zabawką – to zdanie przewinęło się przez dziesiątki kampanii na rzecz ochrony praw zwierząt i w setkach wypowiedzi miłośników czworonogów. Choć ten apel od lat płynie do społeczeństwa, niestety wiele uważa, że zwierzęta można traktować jak przedmioty.

Decydując się na przygarnięcie czy zakup psa, trzeba mieć świadomość, że czworonóg będzie nam towarzyszył przed dobrych kilka, a nawet kilkanaście lat. Z czasem będzie wymagał coraz większej troski, opieki i być może specjalistycznego leczenia. Przestanie też być radosnym żywiołowym pupilem, a stanie się seniorem, który zamiast biegać za patykiem, będzie wolał wypocząć na legowisku.

Człowiek ma obowiązek zająć się swoim psem kiedy będzie stary i brzydki. Niestety z tej powinności nie chciała się wywiązać pewna para z Kapsztadu, stolicy Republiki Południowej Afryki i wolała zutylizować swojego pupila, jakby był zużytą i niepotrzebną rzeczą.

Całą historię psa skazanego przez właścicieli na śmierć poznacie na kolejnych stronach. Sprawdźcie, czy zwierzak znalazł nowy dom.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifedaily.com, facebook.com

Reply