Cherry miała skórę w stanie tak koszmarnym, że ratownikom przypominała kolonię morskich skorupiaków. Wystarczyło jednak kilka dni troskliwej opieki, by psina zmieniła się nie do poznania!

Pąkle to rodzaj morskich skorupiaków, które całe życie spędzają przytwierdzone do jakiejś powierzchni.

Zdolność do poruszania się mają tylko larwy, dorosłe osobniki tracą ją, dożywają więc swoich dni przyczepione do jakiegoś miejsca. Zwykle jest to skała, muszla lub kawałek drewna. Czasem jednak na swoją siedzibę wybierają żywe stworzenia (np. wieloryba, meduzę, czy żółwia). Ratownicy z indyjskiego Animal Aid myśleli, że tak stało się i tym razem, gdy zobaczyli skórę bezdomnej Cherry, którą znaleźli na ulicy.

Psina była w fatalnym stanie, wychudzona, poraniona, oblazła z sierści z obrzydliwymi naroślami, które z daleka przypominały morskie stworzenia. Wokół niej unosił się rój paskudnych mięsnych much, które wyczuły zranione zwierzę. Na domiar złego, zamiast pozwolić sobie pomóc, uciekała, widocznie nie mając z ludźmi dobrych doświadczeń.

Nie widząc innej możliwości ratownicy chwycili więc siatkę i unieruchomili cierpiącego psa, tak, by można go było bez najmniejszych przeszkód przetransportować do lecznicy.

Na miejscu specjaliści wnikliwie zbadali zaropiałe, poranione miejsca na skórze zwierzęcia. Okazało się, że to nie pąkle, a zaawansowana forma świerzbu jest przyczyną cierpienia czworonoga. W klinice dla zwierząt pod troskliwą opieką specjalistów, którzy zadbali o nią, smarując codziennie leczniczymi balsamami. Już po kilku dniach dolegliwości zwierzęcia zaczęły ustępować.

Ratownikom w końcu udało się nakarmić wychudzoną Cherry. Psina została zaszczepiona, wysterylizowana i odrobaczona.

Wkrótce przestała przypominać skrajnie wycieńczoną znajdę. Dolegliwości skórne ustąpiły. Cherry otworzyła się na ludzi, zaprzyjaźniła ze swoimi opiekunami. Patrząc na nią dziś trudno uwierzyć, że zaledwie kilka tygodni temu przypominała starego, zmęczonego życiem, chorego psa, który czeka już tylko na śmierć.

Zobaczcie film. Nie sposób nie docenić zachwycającej przemiany tego zwierzęcia.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifedaily.com

Reply