Chińczycy po raz kolejny zaskakują rozmachem swoich projektów. Tym razem odsłonili gigantyczny pomnik boga wojny

Chińczycy od kilku dekad chcą uchodzić za światową potęgę, zwłaszcza gospodarczą. Aby dobitnie pokazać innym swoją siłę, często budują potężne i ultranowoczesne obiekty, które mają tego dowodzić.

Jednym z najnowszych obiektów ukazujących rozmach, z jakim ma działać państwo chińskie, jest wielki posąg boga wojny. Monument znajduje się w miejscowości Jingzhou i liczy sobie prawie 60 metrów, czyli tyle, ile dwa dziesięciopiętrowe wieżowce, a jego waga to aż 1320 ton!


Guan-Yu-pas


Kolosalny pomnik został zaprojektowany przez Hana Meilini, który swój talent zaprezentował światu w 2008 roku, gdy współtworzył oszałamiający spektakl otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Tym razem artysta również niczym nie ograniczał swojej fantazji i stworzył tak potężny pomnik, że w jego wnętrzu umieszczono obszerne muzeum o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych.

Pomnik góruje nad okolicą i widać go już z daleka

Guan Yu (6)


Pomnik przedstawia generała Guan Yu, żyjącego w okresie Trzech Królestw. Według legendy, wojskowy po tragicznej śmierci miał zamienić się w demona, ale złożone mu ofiary miały odmienić jego pośmiertny los i pozwolić mu stać się pozytywnym duchem. Z czasem zaczęto wierzyć, że to chiński bój wojny, chroniący kraj przed nieprzyjaciółmi.

Pomnik jest 5 razy cięższy niż Statua Wolności

Więcej zdjęć monumentu boga wojny znajdziecie na drugiej stronie. 

Guan Yu (5)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply