Choć ma dopiero 11 lat robi dla starszych ludzi coś, co dla większości dzieci jest nie do pomyślenia. Niesamowity chłopak!

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że wszystkich ludzi należy dażyć szacunkiem i pomagać im gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Każdy z nas ma swoje sprawy i obowiązki i nie zawsze mamy czas lub chęci na zajmowanie się cudzymi problemami.

O tym, jak wspierać starsze osoby, można się uczyć od tego jedenastoletniego chłopca. Radoje Tošić codziennie pomaga swoim starym i schorowanym sąsiadom, odśnieżając ich posesje i wyręczając w trudnych obowiązkach. Robi to całkowicie bezinteresownie. Gdy obfite opady śniegu odcięły jego 80 letnią babcię od świata, złapał za łopatę i odśnieżył całą drogę, umożliwiając tym samym wyjście staruszki z domu. Chłopak pomaga również w gospodarstwie, zajmując się bydłem. Najbliższy sklep jest oddalony od wioski o 3,5 kilometra. Radoje zawsze po szkole robi dla sąsiadów niezbędne zakupy, aby nie musieli wychodzić z domu. Jego dobre serce docenili niemal wszyscy mieszkańcy i nadali mu przydomek Dobrica (Dobrodziej).

Jestem wychowany tak, aby pomagać starszym. Moja mama mówi, że dobro rodzi dobro i ja naprawdę w to wierzę — mówi Radoje.

virealno.com

1

virealno.com

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply