Mówi o sobie „chłopiec z aparatem i marzeniami”. Jeśli jednym z nich było przerażenie ludzi, to właśnie się spełniło!

Nasz świat bardzo się zmienił w ciągu ostatnich 10 lat.

Choć trudno w to uwierzyć, od ataku terrorystycznego na World Trade Center minęło już prawie 17 lat! Często narzekamy na obecne czasy: że ludzie są dziś inni, obojętni, nieczuli, ciągle się gdzieś spieszący i jakby nieobecni. Ten opis pasuje do wielu z nas, choć wrzucanie wszystkich do jednego worka byłoby grubą przesadą. Dużo można mówić o tzw. „naszych czasach”, które jak każde inne, mają swoje plusy i minusy.

 

Staramy się nie popadać w paranoję i w ogarniający wszystkich sentyment za tym to było. Próbujemy widzieć nasze życie w weselszych barwach niż szarości. Nie chcemy poddać się pesymizmowi i narzuconej przez media narracji, nawałowi tragedii i samych smutnych informacji. Na jedno nie możemy być jednak ślepi – choćbyśmy bardzo chcieli tego nie dostrzegać, nie możemy już czuć się bezpieczni tak, jak byliśmy „dawniej”.

Kiedy w 2013 r. podczas maratonu w Bostonie doszło do zamachu terrorystycznego, ludzie nie myśleli jeszcze, że obrazki z rannymi, przerażonymi ludźmi staną się codziennością w mediach na całym świecie. Wstrząsnęły nimi zamachy w Paryżu, na redakcję „Charlie Hebdo” (7-9 stycznia 2015), strzelanina w Kopenhadze 14 lutego tego samego roku; atak na salę koncertową Bataclan we Francji (13 listopada 2015), w którym zginęło 130 osób, a 350 zostało rannych; seria zamachów bombowych w Brukseli (22 marca 2016) i inne. Przestaliśmy liczyć, który to już atak terrorystów i nawet ci, żyjący w miarę spokojnych krajach zaczęli się zastanawiać, czy mogą spać spokojnie.

Ogólny strach i brak poczucia bezpieczeństwa ludzi stał się jednak wspaniałą pożywką dla tzw. pranksterów. YouTuberzy zaczęli żerować na ludzkich emocjach i perfidnie wykorzystywać poczucie zagrożenia. Jeden z nich wymyślił sobie naprawdę perfidny sposób na „wkręcenie” nieświadomych ukrytej kamery przechodniów. Na ulicach Londynu zaczął oblewać ludzi wodą z butelek i może byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie fakt, że w tym czasie szalało coraz więcej szaleńców, którzy oblewali swe ofiary nie wodą, ale kwasem.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com, telegraph.co.uk, viralthread.com


Reply