Choć jego najwierniejsi fani wierzą, że nie umarł, Elvisa Presleya nie ma z nami już 40 lat. Jak wyglądałby „król”, gdyby żył? Naukowcy znają odpowiedź…

Są ludzie, którzy jeszcze za życia stają się legendarni.

To postacie, charyzmatyczne i nietuzinkowe, o których mówi się i do których porównuje wszystkich aspirujących artystów i nie tylko. Marylin Monroe uznano za najpiękniejszą kobietę świata. Pełna uroku i seksapilu stała się prawdziwą ikoną piękna, do której przez lata równały kobiety. Michael Jackson został okrzyknięty „królem popu”. Jego kontrowersyjna sylwetka i zagadkowa śmierć była nieraz dyskutowana, a pamięć o nim jest wciąż żywa.

Żywe legendy, które stąpały po ziemi, wyliczyć można na palcach jednej ręki. Pewnie dlatego nigdy o nich nie zapomniano, a nieznane fakty z ich życia to wciąż niezwykle interesujący, „gorący” temat. Bardzo często zastanawiamy się, jak wyglądałoby życie naszych ulubieńców, gdyby wciąż byli z nami. Czy nigdy nie zeszliby z piedestału? Jak rozwinęłaby się ich kariera? Czy osiągnęliby więcej w dziedzinie, w której już byli mistrzami nie do pobicia?  Jakie byłoby ich życie, gdyby nie przedwczesna śmierć i najważniejsze: jak by wyglądali?

Te pytania bardzo często padają w kontekście życia i twórczości Elvisa Presleya. Amerykański piosenkarz zwany „Królem Rock and Rolla” lub po prostu „Królem” zmarł 40 lat temu w wieku 42 lat. Jego piosenki potrafił zanucić dosłownie każdy. Bez nich nie rozwinęłoby się wiele muzycznych gatunków. Sam Elvis był jedną z ważniejszych ikon popkultury XX w. I choć sam nigdy nie uważał się za króla stał się idolem młodzieży. Szalały za nim nie tylko fanki, choć to kobietom na jego widok miękły kolana. Jak ten amant o zniewalającym uśmiechu i bujnej fryzurze wyglądałby dziś?

Przejdź na następną stronę, by się o tym przekonać.

óla” kochali go tak bardzo, że gdy jego organizm nie dał już sobie rady z przyjmowanymi lekami i narkotykami, a wokalista zmarł, próbowali wykraść jego zwłoki. Do dziś niektórzy z nich są przekonani, że Elvis żyje, a opinia społeczna jest mamiona fałszywą propagandą. Wierni muzykowi fani tłumnie odwiedzają jego dom w Graceland, dodany do Narodowego Rejestru Historycznych miejsc. Rokrocznie przewija się przez niego ponad 600 tys. osób!

Pragną one poznać, dotknąć i poczuć klimat miejsc związanych ze swym idolem. Wciąż wyczuwają jego ducha. Elvis ma ogromny wpływ na ich życie. Są żywo zainteresowani tym jak ten niezwykły muzyk i amant wyglądałby dziś. Odpowiedzią na ich rozterki jest symulacja przygotowana przez naukowców specjalizujących się pokazywaniem procesów starzenia. Oto jak ich zdaniem wyglądałby Elvis, gdyby żył.

Wciąż atrakcyjny?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikr.com, awm.com

Reply