Choć mija 40 lat od jego śmierci, w sercach fanów Elvis jest wiecznie żywy. Jego mądre słowa są równie wartościowe, co legendarna muzyka

Elvis bardzo trafnie oceniał świat i ludzi. Prawda o nim najwyraźniej objawia się w słowach, które pozostawił po sobie w licznych wywiadach i rozmowach.

Elvis Aaron Presley urodził się 8 stycznia 1935 w Tupelo. Amerykański piosenkarz jeszcze za życia stał się legendarny. Zyskał przydomek „Króla Rock and Rolla”, a z czasem po prostu „Króla”. Był jedną z ważniejszych ikon popkultury XX w. I choć sam nigdy nie uważał się za króla stał się idolem młodzieży.

Ci, którzy go pokochali, do swojego idola podchodzili w sposób fanatyczny, obdarzając go kultem podobnym do religijnego, który nakazywał im wątpić nawet w jego śmierć. Piosenkarz zasłynął nie tylko dzięki swej muzyce, która była mieszanką rocku, popu, country i rock and rolla, ale też dzięki swej charyzmie i scenicznemu wizerunkowi amanta, w którym podkochiwały się całe pokolenia kobiet. Nazwisko, głos i image Presleya są rozpoznawane przez większość populacji ludzkiej dookoła globu. Jego dorobek ponadczasowy.

Według wielu ankiet i badań Presley jest największym człowiekiem w dziejach kultury popularnej. Według wielu artystów m.in. Johna Lennon, przed Elvisem nie było muzyki, a po nim nie narodził się nikt, kto  by wywarł większy wpływ nie tylko na muzykę, ale i na całą kulturę XX w. Ten niezwykły artysta zainspirował rzesze twórców, które przyszły po nim.

Mało kto jednak poznał jego prawdziwe ja, ukryte pod zawadiackim uśmiechem i błyszczącym, scenicznym wizerunkiem. Mało kto wiedział, jaki był „król”, gdy schodził z tronu, a raczej ze sceny i wracał do domu, jak bardzo cenił rodzinne życie i jak mocno wierzył, że wszystko, co ma, dostał od Boga.

Jeśli jednak przyjrzymy się przemyśleniom, którymi szczerze dzielił się z innymi, na wierzch wyjdzie sylwetka prawdziwego Elvisa, któremu daleko było do tronu. Oto tylko niektóre z jego szczerych przemyśleń.

1. Ja nie jestem Królem. Jezus Chrystus jest Królem. Ja jestem tylko wokalistą.

2Nie jestem święty, ale starałem się nigdy nie robić niczego co mogłoby narazić na szwank moją rodzinę albo obrazić Boga… Wyobrażam sobie, że każde dziecko potrzebuje nadziei i wiary, że ma swoje miejsce w świecie, Gdybym potrafił sprawić, że jakieś dziecko to poczuje, byłbym pewny, że zrobiłem coś dobrego dla świata

Jeszcze więcej mądrych, trafnych słów tego spostrzegawczego artysty znajdziesz na następnej stronie.

m>3. Nigdy nie wierzyłem w zbiegi okoliczności. Wszystko, co się zdarza, ma przyczynę, a sny mówią nam, że musimy się nauczyć je interpretować.

4. Jeśli sprawy idą w złym kierunku, nie dotrzymuj im kroku.

5. Prawda jest jak słońce. Możesz ją przesłonić, ale ona nie zniknie.

6.Wolę być nieprzytomny niż nieszczęśliwy.

7. Muzyka powinna być czymś co cię porusza – wewnętrznie i zewnętrznie.

8. Jeśli będziesz za bardzo zadzierał głowę, to ta głowa złamie ci kark.

9. To, że dobrze wyglądasz, nie oznacza, że dobrze się czujesz. Ludzie zawsze dobrze się prezentują w trumnie.

10. Rób to, co dla ciebie dobre, pod warunkiem, że nikogo nie krzywdzisz.

 

m>11. Boję się intelektualistów – powodują niezgodę i zazdrość. Trzymam się z daleka od tych, którzy mogą wpędzić mnie w kłopoty. Przebywam z ludźmi swojego pokroju.

12. Najbardziej pragnę tego, żeby po powrocie do domu ludzie dobrze o mnie myśleli.

13. Pan daje i Pan odbiera. Za rok może będę pasł owce.

14. Czasami czuję się bardzo samotny. Bywają takie dni, gdy czuję się samotny nawet w tłumie. Wyobrażam sobie, że z nią [wymarzoną miłością], kiedy już ja znajdę, ta samotność nie przytrafi mi się więcej.

15. Jestem jedynakiem, ale mam nadzieję, że moje dzieci nie zaznają uczucia samotności.

16. Chcę zabawiać ludzi. To całe moje życie. Do mojego ostatniego tchu.

17. Wierzę w Biblię. Wierzę, że wszystkie dobre rzeczy pochodzą od Boga. Nie wierzę, że mógłbym śpiewać tak, jak śpiewam, gdyby Bóg tego nie chciał.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikipedia.org, wikiquote.org, pinterest.com, brainyquote.com

Reply