Chirurdzy rozcięli brzuch tego 22-latka i wyciągnęli z jelit coś, co gromadził przez lata! To cud, że żyje!

Ludzie często nie zwracają uwagi a drobne dolegliwości. Myślą, że osłabnięcia, krwawienia z nosa, bóle głowy czy zaparcia nie są niczym szczególnym.

W końcu mnóstwo ludzi na całym świecie boryka się z takimi przypadłościami, więc nie widzą powodu, aby się nimi przejmować. Gorzej, gdy dolegliwości są długotrwałe i z czasem się nasilają. Wtedy nie ma żartów i koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza, który skieruje na badania oraz podpowie, co może być ich przyczyną. Ze zdrowiem nie ma żartów, dlatego nie należy bagatelizować nawet drobnych objawów!

22-letni Chińczyk trafił do szpitala w bardzo złym stanie. Był bardzo słaby i jęczał z bólu, a jego brzuch wyglądał jak u kobiety w 9 miesiącu ciąży. Przez większość swojego życia skarżył się na zaparcia i nawet środki przeczyszczające nie przynosiły całkowitej ulgi. Lekarze stwierdzili, że od urodzenia cierpiał na chorobę Hirschsprunga, rzadkie i wrodzone schorzenie unerwienia jelit. U chorych pojawiają się przewlekłe zaparcia na skutek zalegania w okrężnicy zbędnych produktów przemiany materii.

Z czasem jelito puchnie i osiąga potężne rozmiary. Jeśli szybko nie zostanie usunięte, może pęknąć i uwolnić do organizmu mnóstwo bakterii. Choroba występuje u 1 na 5000 noworodków. Objawia się po 48 godzinach od urodzenia. Może dać o sobie znać również w późniejszym czasie poprzez zaparcia, rozdęty brzuch czy niedożywienie. Ten pacjent był już dorosły, kiedy trafił do szpitala. Podobno nic nie wiedział o swojej chorobie.

Jak potoczyły się jego losy? O tym na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply