To, co jedzą ci ludzie, aby przetrwać łamie serce. Ty pewnością nie włożyłbyś tego do ust, oni nie mają wyboru!

Niekiedy rodzice, chcąc zmobilizować dziecko do jedzenia, opowiadają, że gdzieś na świecie żyją niedożywione maluchy, które marzą o takim posiłku. Co prawda nie zawsze to pomaga, a do pociech nie trafiają tego typu argumenty. Lepszym rozwiązaniem okazuje się skuszenie je słodyczami czy rodzinnym wyjściem na lody.

Historie o umierających z głodu dzieciach to nie tylko opowieści mające wywołać poczucie winy i wilczy apetyt. Często pokazują stan faktyczny w wielu biednych państwach świata.

ciasteczka-z-gliny


Według FAO tylko w Stanach Zjednoczonych marnuje się rocznie 1,3 mld ton nadającej się do spożycia żywności. Przynosi to straty rządu 750 mln $. Przy tak ogromnym głodzie na świecie, wyrzucanie tyle jedzenia jest wręcz nie do pomyślenia.

2


Haiti to kraj, gdzie sporo ludzi musi przetrwać dziennie za mniej niż 2 dolary. Dzieci mogą tylko pomarzyć, aby zjeść słodycze, mięso czy chociażby owoce. Ich rodzice nie mają pieniędzy na zakup podstawowych produktów spożywczych, więc są zmuszeni przygotowywać pewne „ciasteczka” zapewniające im przetrwanie.

Na drugiej stronie znajdziesz dalszą część wpisu! 

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply