Ciąża nie lubi się z letnimi upałami. Oto garść praktycznych wskazówek, jak sobie z nimi radzić

Choć ciąża jest błogosławieństwem, kobiety, którym przyszło ją „nosić” przez całe lato, mogą być nieco innego zdania.

Nie można ich winić. W końcu letnie upały dają w kość nawet wysportowanym i aktywnym osobom, a co dopiero kobietom, których ciało gwałtownie się zmienia, a masa ciała rośnie w szybkim tempie. Narażone na huśtawki nastrojów związane ze zmianami hormonalnymi, niewyspane i ociężałe panie mogą mieć wszystkiego dosyć.

By piekielne temperatury nie dopełniły czary goryczy, należy zawczasu opracować plan. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak na gorąco może reagować nasze ciało i co zrobić, by upały jak najmniej odbiły się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. O tym, czego panie w ciąży (szczególnie w jej trzecim trymestrze) mogą się spodziewać, kiedy z nieba leje się żar i jak zadbać o siebie w tym szczególnie trudnym czasie przeczytacie w dalszej części artykułu.

Upały i ciąża? Sprawdź, co zrobić, by lato było znośniejsze

1. Obrzęki

Pierwszym, z czym muszą liczyć się panie, zwłaszcza w tzw. wysokiej ciąży, są obrzęki. U kobiety ciężarnej puchnięcie kostek czy dłoni jest zupełnie naturalne i nie powinno niepokoić. W lecie objawy te mogą jeszcze się nasilać. Chociaż nie ma sposobu, by całkowicie temu zaradzić, odpowiednią profilaktyką można naprawdę wiele zdziałać.

Rada: Przyszłe mamy powinny przede wszystkim unikać intensywnego wysiłku i jak najczęściej odpoczywać z nogami uniesionymi do góry. Pomóc może również ograniczenie spożycia soli. Jeśli jednak nic to nie daje warto skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć wystąpienie groźnego dla mamy i dziecka stanu przedrzucawkowego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : littlethings.com,

Reply