Ciąża nie powstrzymała Charlotte przed tańcem na rurze. Mimo jej 6,5 miesiąca kobieta nadal wykonuje trudne akrobacje. Wie, co robi?

Kobiety będące w ciąży powinny na siebie szczególnie uważać.

Ciało każdej kobiety inaczej reaguje na ciążę. Jedne znoszą lepiej zmiany, które dokonują się w ich organizmach, inne radzą sobie z nimi zdecydowanie gorzej. Wszystkim jednak zmienia się światopogląd, a na pierwszym miejscu zaczynają stawiać tę małą istota rosnącą w ich brzuchu. Przemiany, którym podlega ciało związane są nie tylko z wyglądem.

Największa rewolucja jest na pierwszy rzut niewidoczna i wiąże się z hormonami. W trakcie ciąży ciało kobiety wydziela ich całe mnóstwo. Każdy z nich ma określone zadanie, a wszystkie razem wpływają na to, że dziecko jest zdrowe, a mama może je później karmić własnym mlekiem. Progesteronu uważany za „hormon prorodzinny” – odpowiedzialny jest za utrzymanie ciąży. To sprawca całej emocjonalnej huśtawki, w którą wpadają kobiety. Obok niego w trakcie ciąży wydzielana jest również tzw. relaksyna, która rozluźnia więzadła kości spojenia łonowego i rozmiękcza tkanki miękkie kanału rodnego.

Dzięki niej ciało kobiety jest gibkie, elastyczne i zdolne do wydania na świat potomstwa. Relaksyna osłabia przy tym mięśnie, które pod jej wpływem nie kurczą się już tak, jak zwykle. To właśnie ona jest głównym powodem, dla którego kobiety w ciąży powinny uważać, by nie przegiąć z wysiłkiem fizycznym. Dla dobra dziecka odpuszczają sobie więc intensywne treningi obciążające mięśnie już nie tak silne, jak przed zajściem w ciążę.

Każda przyszła mama ciążę przeżywa oczywiście inaczej. Te, które są aktywne fizycznie przed nią, zwykle nie maj oporów przed kontynuowaniem ćwiczeń z brzuszkiem. Ich ciała do wysiłku są przyzwyczajone, a mięśnie wyrobione tak, że nawet relaksyna nie powinna zbytnio ich osłabić.

Aktywne kobiety nie rezygnują więc łatwo ze swoich pasji, przekonane o tym, że dziecku spodobają się one, podobnie jak mamie. Z podobnego założenia wyszła 29-letnia Charlotte Robertson z Durrington w angielskim hrabstwie Wiltshire,  która będąc w 6 miesiącu ciąży wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Pole Dance w Bristolu!

Angielska instruktorka pole dance szerokiej publiczności, zaprezentowała sztuczki, których nie powstydziłaby się niejedna aspirująca tancerka. Jak twierdzi kobieta, póki jej ciało nie da jej widocznego sygnału, tańczyć nie przestanie, bo tylko w ten sposób może poczuć się w pełni wolna, lekka i zwiewna, jak przed ciążą. Kto wie, być może będzie jak Helle Carlstedt ze Szwecji, która „szalała” na rurze jeszcze w 9 miesiącu ciąży?

Zobacz nagranie. Jak myślisz, naraża dziecko, czy tylko realizuje swą pasję?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mirror.co.uk, youtube.com, everyday9ja.com

Reply