Oto niesamowity film animowany, który w zaledwie 4 minuty pokazuje, jak rozwija się życie w łonie matki

Życie jest niezaprzeczalnym cudem i darem, który należy chronić. Jest też tajemnicą, którą człowiek wciąż odkrywa i poznaje, dlatego coraz więcej wiemy np. o naszym życiu płodowym. Aby każdy mógł lepiej zrozumieć, jak powstaje życie, stworzono wyjątkowy animowany film ukazujący ten proces.

Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Mamy dwie nogi, dwie ręce, oczy, uszy i przeszliśmy tą samą drogę, zanim się urodziliśmy. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, rozpoczyna się długi i bardzo skomplikowany proces wzrostu dziecka: od małej komórki, przez embrion aż po noworodka. Z dnia na dzień rozwijają się organy wewnętrzne, narządy zmysłów, kończyny, a także rodzi się świadomość nowego człowieka, który przecież odczuwa to, co się wokół dzieje. Niestety nikt z Nas nie pamięta okresu, kiedy żył w łonie rodzicielki.


Narodziny nowego życia zawsze powinny być wielką radością.

dziecko-1


Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądało Wasze życie jeszcze w brzuchu matki, może się tego dowiedzieć z poniższego filmiku, który w przystępny i ciekawy sposób pokazuje, jak zmieniamy się w kolejnych tygodniach życia płodowego.

9 miesięcy w 4 minuty

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply