15 faktów ze świata, które są tak dziwne, że muszą być prawdziwe

Niektórzy ludzie podróżują po całym świecie, by lepiej go poznać i zrozumieć. Inni otwierają książki i siedzą nad nimi latami. Jednak okazuje się, że najłatwiej poznać różne fakty w formie ciekawostek. Nasz mózgu uwielbia wręcz wszelkie krótkie i dziwne informacje. Jeśli do tego są zabawne, możesz być pewien, że przypomną się w najmniej odpowiednim momencie. 

Poniżej znajdziesz wiele faktów na temat historii, kultury czy nauki, które z pewnością zapamiętasz, bo są tak dziwne, że trudno byłoby je zmyślić!


1. Perły są piękne, ale nie każdy wie, że są skutkiem cierpienia małża. Kiedy dostanie się do jego wnętrza jakiś obcy element, małż wydziela specjalną substancję, która sprawia, że ciało obce nie podrażnia delikatnego wnętrza małża. 

1


2. Ponad 9 000 ciężarówek FedEx zostało użyte, by rozwieść egzemplarze książki „Harry Potter i Czara Ognia” w dniu jej wydania 8 lipca 2000 r. 

2


3. Ludwik XIV znany jest również jako Król Słońce, został zapamiętany z różnych ekstrawagancji. Między innymi miał płaszcz z 123 diamentowymi guzikami.

Czym jest np. uromancja możesz dowiedzieć się na kolejnej stronie.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifebuzz.com

Reply