Ta porcja ciekawostek o Korei Północnej na pewno Was zaskoczy. To wyjątkowo dziwny i nieprzewidywalny kraj

Korea Północna od lat nie tylko niepokoi światową opinię publiczną, ale też ją mocno fascynuje.

Północna część Półwyspu Koreańskiego pod rządami rodu Kimów, kolejno dziadka Kim Ir Sena, syna Kim Dzong Ila i wnuka Kim Dzong Una, stała się najbardziej odizolowanym miejscem świata. Żyjący tam ludzie są od dziesięcioleci karmieni rządową propagandą i w większości nie mają pojęcia, że poza granicami ich kraju toczy się inne, lepsze życie.

 

Postępowanie przywódców Korei Północnej, zwłaszcza ich zamiłowanie do nuklearnych eksperymentów, od lat niepokoi świat, ale ostatnio sytuacja stała się jeszcze bardziej napięta. To zaś sprawiło, że powszechnie wzrosło zainteresowanie tym dalekim krajem i jego specyfiką.

Choć Korea Północna wydaje się bardzo tajemniczym miejscem, to wiemy o niej dość sporo, m.in. dzięki odwadze uciekinierów, który zdecydowali się oswobodzić z jarzma reżimu. Wieści jakie przynoszą ze swojego odizolowanego kraju zaskakują, przerażają i dziwią.

 

Korea Północna nie jest komunistycznym krajem

Powszechnie uważa się, że Korea Północna postępuje zgodnie z doktryną marksizmu-leninizmu i jest państwem komunistycznym. W rzeczywistości zrezygnowano z ideologii komunistycznej w latach 50′, a zastąpiła ją idea Dżucze. Z czasem wszystkie wzmianki o komunizmie zaczęły być wymazywane z konstytucji Korei Północnej, a w ostatniej wersji przyjętej w 2009 r. zniknęły całkowicie.

Więcej ciekawych faktów o Korei Północnej znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply