Faceci też mają PSM! Poznaj 8 ciekawostek o mężczyznach, o których sami nie wiedzą!

Różnice w kobiecym i męskim ciele są zaprogramowane genetycznie i widoczne już na pierwszy rzut oka.

Męskie ciało kryje w sobie wiele niespodzianek. Niektóre osobliwości pozostają darem od pradawnych przodków, inne wykształciły się z czasem. W wielu przypadkach są nieznane nie tylko dla kobiet, ale i dla samych mężczyzn. A niektóre są zastanawiające i mogą być powodem do zazdrości u płci pięknej.

1. Wolniejsze starzenie

Twarz mężczyzny dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd, ponieważ mężczyźni wolniej tracą kolagen w skórze, który jest odpowiedzialny za ten proces. Męska skóra jest odporniejsza na zwiotczenie i powstawanie zmarszczek. Dlatego mężczyźni, nawet jeśli nie dbają o skórę, mają ją w lepszej kondycji niż kobiety.

2. Możliwość laktacji

Mężczyźni mają również gruczoły, które produkują mleko. Jednak gdy laktacja dotyka mężczyzny, świadczy to o nieprawidłowościach gospodarki hormonalnej. Może być skutkiem leczenia hormonalnego, który stosuje się przy leczeniu chorób serca. Laktacje może też wywołać skrajny głód.

3. Łysienie

Tego kobiety nie zazdroszczą mężczyznom, chociaż tendencje do łysienia dziedziczy się po matce. Jednak łysy ojciec to dodatkowe 60% opcji na łysego syna. Męskie hormony działają w ten sposób, że z czasem blokują mieszki włosowe i nie wytwarzają one kolejnych włosów, gdy stary włos wypadnie, na jego miejsce nie rośnie nowy. Wpływa na to też stres i zła dieta.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply