Kilkanaście ciekawych faktów na temat muzyki. Sprawdźcie, jak bardzo jej słuchanie wpływa na człowieka

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?” –  Ludwik Jerzy Kern.

Muzyka jest z definicji  sztuką organizacji dźwięków w czasie i towarzyszy ludziom od czasów prehistorycznych, kiedy grano na instrumentach z muszli i kości. Muzyka przez wieki stała się niezwykle ważnym elementem świata i stanowi cenne uzupełnienie rzeczywistości, dzięki któremu chwile nabierają określonego wyrazu.

 

Muzyka ma zdolność wnikania głęboko w ludzką duszę. Jedne melodie koją emocje, a inne je wywołują, dlatego wobec muzyki mało kto potrafi pozostać obojętnym, a jej ogromna popularność wynika z faktu, iż mówi uniwersalnym językiem, zrozumiałym przez ludzi z całego świata.

Jak wykazało wiele badań, muzyka zauważalnie wpływa na ludzki umysł i ciało. Istnieje nawet  koncepcja zwana „muzykoterapią”, która udowadnia wpływ muzyki na człowieka i wykorzystuje ją do leczenia.

 

Wpływ muzyki na człowieka jest wielki i czasem dość zaskakujący….

1. Utwory Mozarta oraz etniczne melodie są najbardziej skuteczne w łagodzeniu stresu.

2. Według psychologów muzyka nie tylko poprawia samopoczucie, ale także pomaga osiągać cele, być bardziej pewnym siebie i wierzyć we własne siły, dlatego tak dużo osób lubi słuchać muzyki np. podczas ćwiczeń fizycznych. Dopingujące działanie muzyki wykorzystują też zawodnicy sportów walki, którzy na arenę zawsze wchodzą przy muzyce.

3. Pod wpływem muzyki kwiaty szybciej rosną.

Kolejne fakty znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am, wikipedia.org

Reply