Tych ciekawostek o Nutelli na pewno nie znasz! Nr 7 jest najlepszy!

Rodzinne imperium Ferrero ma swój początek w małej kawiarni Alba we Włoszech. Obecnie jest jednym z największych imperiów, a jego właściciele są miliarderami. Nutella ma ma świecie miliony fanów, którzy zaczynają dzień z tym właśnie produktem na kanapce.

Początkowy czekolada została opracowana tak, że kroiło się ją w plasterki i kładło na kanapkę jak szynkę, ale z czasem zmieniono recepturę na taką znaną dziś.

Zobacz ciekawostki związane z tym smakołykiem!


11. Do powstania Nutelli przyczynili się Napoleon i… Hitler.

Napoleon, próbując wygrać wojnę, zamroził możliwości handlu Wielkiej Brytanii. Rezultaty były takie, że ceny m.in. kakao były kosmicznie wysokie, co za tym idzie – czekolada stała się dobrem tak luksusowym, że niewiele osób było na nią stać. Zaczęto próbować inne składniki, które mogłyby uzupełnić kakao. Bardzo dobrym produktem okazał się dodatek proszku z orzechów laskowych. Tak powstała pasta zwana „Gianduia”. Pomysł w 1940 roku przejął Pietro Ferrero, który także nie miał łatwego życia. Z powodu ograniczeń w dostępności żywności jego biznes zaczął podupadać. Stworzył wtedy produkt zwany „Pasta Gianduja”, znany na całym świecie od 1964 roku jako Nutella.


42. Nutella sprzedaje się szybciej niż… ciepłe bułeczki.

Jeden słoik Nutelli jest sprzedawany średnio co 2,5 sekundy. Co ciekawe, na świecie rzadziej rodzą się ludzie, bo potencjalny konsument Nutelli przychodzi na świat co 8 sekund.

2


3. Rozprzestrzenia się po całym świecie.

Nutella jest już dostępna w 75 krajach na świecie. Całość sprzedanych słoików na świecie przez rok mogłaby pokryć 1000 boisk piłkarskich.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mentalfloss.com

Reply