9 rzeczy, których nie wiecie o Władimirze Putinie! Numer 3 powala

Władimir Putin jest jednym z najbardziej znanych światowych przywódców.

U polityków, premierów i prezydentów budzi respekt, za sprawą swoich odważnych decyzji. Często jest obiektem krytyki organizacji działających na rzecz praw człowieka m.in. ze względu na jego politykę względem Czeczeni czy aneksję Krymu. Okres jego prezydentury jest uznawany w ojczyźnie za czas odbudowy międzynarodowej pozycji Rosji i znaczącego wzrostu jej wpływów.

Dziś prezentujemy kilka ciekawostek o tym znanym przywódcy. O większości z nich zapewne nie mieliście pojęcia.

1. W młodości lubił przykozaczyć

Putin nigdy nie był spokojnych dzieckiem i ułożonym młodzieńcem. Jeden z jego przyjaciół z dzieciństwa wspominał, że gdy tylko ktoś go obraził, mały Wołodia natychmiast rzucał się na niego z pięściami. Podobno w młodości pobił dwóch większych zbirów, którzy atakowali ludzi na przystanku. Do tej pory Putin lansuje się na drugiego Rambo. Ma pas w dżudo i regularnie pozuje do „męskich” fotek, które błyskawicznie pojawiają się w internecie.

2. Miał depresję i pił dużo piwa

W nie najlepszym stanie psychicznym podobno był w latach 1985-1990. Wówczas pracował w wywiadzie w NRD. Mieszkał wtedy w Dreźnie przy Angelikastrasse 4. Rekrutował do radzieckiego wywiadu. Najczęściej naukowców, dziennikarzy oraz ludzi, którzy często podróżowali. To właśnie wtedy miał wpaść depresję, pić ogromne ilości piwa i przytyć 10 kilogramów. Jak widać, ta praca zbytnio mu nie służyła. Był powołany do wyższych celów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply