Gdy na świat przyszło to cielę, wszyscy wstrzymali oddech! Wygląd jego głowy przeraził i jednocześnie zachwycił okolicznych mieszkańców

Geny sprawiają, że każdy człowiek jest inny. Ciężko znaleźć dwie takie same osoby i nawet bliźnięta nie są w pełni identyczne.

Geny odpowiadają za mnóstwo różnych cech m.in. za kolor włosów, barwę tęczówki, rysy twarzy, karnację, wzrost, kondycję skóry, inteligencję czy skłonność do patologicznych zachowań. Czasem dochodzi do zmian w materiale genetycznym i powstają tzw. mutacje. Jedne objawiają się łagodnie, drugie są o wiele bardziej widoczne.

Dotyczy to zarówno ludzi, jak i roślin i zwierząt. Aby doszło do mutacji, na materiał genetyczny musi oddziaływać jakiś negatywny czynnik. Do najpopularniejszych czynników mutagennych należy promieniowanie jonizujące i ultrafioletowe, wysoka temperatura, przeróżne czynniki chemiczne oraz czynniki metaboliczne. Na skutek mutacji powstają dziwne organizmu, których jednych odstraszają, a drugich wręcz zachwycają.

Przykładów zmutowanych zwierząt jest mnóstwo. Koty z dwiema twarzami, niebieskie wiewiórki czy dziwne pstrągi tęczowe to tylko nieliczne dziwactwa, które przyszły na ten świat. To, jak takie okazy zostaną przyjęte, w dużej mierze zależy od danej społeczności. W jednych kulturach są potępiane i uważane za pomioty szatana, w drugich zaś traktuje się je jak coś niezwykłego lub uważa za wcielenia jakiegoś bóstwa.

Tak też było i w tym przypadku. Przejdź na kolejną stronę, aby zobaczyć dziwną krowę, która narodziła się w Indiach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : exolas.com, tvpacifico.mx

Reply