Kupujesz ubrania i zaraz je wkładasz? Po tym, czego się dowiesz, zmienisz przyzwyczajenia!

Zakup czegoś nowego zawsze jest dla nas przyjemnością, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe gadżety czy ciuchy. Zwłaszcza kobiety mają tak, że kupują nową koszulę, spodnie czy inną odzież i nie mogą się doczekać, aż w nich się pokażą. Przeważnie zaraz po zakupach wkładają ciuchy i mierzą je na spokojnie w domowym zaciszu. 

Niestety, to wielki błąd! Czystość ciuchów jest tylko pozorna i możemy zaszkodzić sobie, ubierając ciuch, który właśnie przynieśliśmy ze sklepu. By to dobrze zobrazować, prześledźmy drogę odzieży od producenta do naszej szafy.1. Ciuchy są barwione chemicznie

Początek drogi, zanim kawał materiału stanie się koszulką jest chemicznie barwiony w różnych substancjach. Substancje te mogą podrażnić skórę, zwłaszcza we wrażliwych miejscach, o które będą się ocierać. Większość krajów reguluje prawnie, jakie barwniki mogą być wykorzystywane, ale do końca nikt tego nie sprawdza.

ektitli.org

natural-dyes-iron-pots-e1342597828823


2. Cichy muszą dotrzeć do sklepu z Indii lub Chin

Oczywiście ciuchy są wkładane do folii, ale gdzie wcześniej leżały nikt ci nie powie. Wkładane do worków pochłaniacze wilgoci niejednokrotnie nie spełniają swoich zadań i na ciuchach może się rozwijać pleśń. Poza tym przewożone w kontenerach ciuchy lubią odwiedzać m.in. szczury.


ship-974087_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wsj.com

Reply