Opublikowano listę 25. najbardziej irytujących zachowań na drodze. Sprawdź, co złości kierowców i czy samemu tego nie robisz

Często wystarczy tylko chwila, by wszystko się zmieniło, a wypadek zaważył na przyszłości wielu ludzi.

Wypadki na drogach są codziennością, niestety wiele z nich wynika z błędów kierujących, z ich brawury, pośpiechu i zapatrzenia tylko w swoją wygodę. Na drogach porusza się coraz więcej pojazdów i z pewnością nie będzie się to zmieniało. A wypadek nie wpływa tylko na życie kierowcy i poszkodowanego, ale i na ich rodziny na ich przyszłość.

Agresja na drogach pojawia się coraz częściej, specjalne zajeżdżanie drogi, kłótnie i wyzwiska. Hamowanie i przeszkadzanie innym w ruchu. Takie sytuacje mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Gdy emocje biorą górę, nie może się to skończyć dobrze. A niestety, nie lubimy stać w korkach, na młodych kierowców nie raz patrzy się wilkiem, że nie powinni jeździć.

Kierowca musi uważać na inne pojazdy, pieszych motory i skutery, które śmigają środkowym pasem. Są jeszcze rowerzyści… listę można wydłużać. Jest wiele czynników, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy. A kierowcy nie raz sięgają po telefony, tablety, nie patrzą na drogę i wciąż się spieszą. Na podstawie ankiety i pytań skierowanych do uczestników ruchu stworzono listę 25 najbardziej irytujących zachowań kierowców oto one:

1. Jazda na zderzaku, bardzo blisko, co w przypadku nagłego hamowania oznacza kraksę.
2. Nie używanie sygnalizatorów przy skręcaniu, zmianie pasa itp.
3. Ludzie, którzy patrzą w telefon i jadą.
4. Ludzie, którzy jadą na długich i ostrych światłach.
5. Parkowanie na dwóch miejscach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mirror.co.uk

Reply