Co kryje się w końcówce banana? Obalamy mity i sprawdzamy fakty!

Banan jest najchętniej zjadanym owocem, po który sięgamy. Można go łatwo przechowywać, łatwo go obrać i zjeść. Dodatkowo dostarcza organizmowi dużo dobrej energii. Ma same zalety, jednak wokół banana narosło wiele mitów, które pokutują do dziś. 

Specjalnie dla was postanowiliśmy prześledzić fakty i obalić mity dotyczące tego popularnego owocu. Sprawdź, w co wierzyłeś, a co tak naprawdę jest powtarzaną od lat plotką.1. W końcówce banana znajdują się Lamblie – MIT

Nie ma możliwości, żeby w bananach znajdowały się pasożyty z tej rodziny. Zatrucia, jakie mogą powstać po spożyciu banana, są tylko i wyłącznie naszą winą. Gdy sięgniemy po owoc brudnymi rękami, a w dodatku zjemy nieumyty owoc zwiększamy ryzyko choroby.

bananas-504478_960_720


2. Możemy zarazić się tropikalnymi chorobami od małp – MIT

Ci, którzy uważają, że można się zarazić tropikalną gorączką od małpy, nie przyjmują do wiadomości, że banany są zbierane zielone, a małpy takich nie jedzą. Dodatkowo są polewane taką chemią, że nie ma szans na przeżycie bakterii.

monkey-705920_960_720


3. W końcówce banana może znajdować się jad węża – MIT

Węże, jeśli już są jadowite, nie gryzą końcówek bananów, tylko ofiary, które mogą zjeść. Zatem mitem jest, że węże specjalizują się w kąsaniu końcówek bananów.

burmese-python-1150794_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply