10 absolutnie wyjątkowych kadrów z życia. Oto co może magia migawki

Natura nie przestaje nas zaskakiwać.

Świat, który nas otacza, jest niezwykły. Choć na co dzień przesłaniają go nam wysokie budynki i brzydkie, pokraczne blokowiska, gdybyśmy tylko za nie wyjrzeli, ujrzelibyśmy wspaniałość tego, co nie wyszło spod ludzkiej ręki. Czasami wystarczy ułamek sekundy, by wyjątkowy obrazek, czy kadr umknął nam sprzed oczu. Jesteśmy wspaniałymi obserwatorami, jednak nie zawsze patrzymy w dobrym kierunku.

Przyglądamy się sobie nawzajem. Oglądamy ludzi, nasze otoczenie, wypatrujemy wad i minusów, jeśli o nie chodzi, mamy naprawdę sokoli wzrok. Wychwytujemy je w lot, tymczasem piękno i wspaniałość przyrody pozostaje dla nas tajemnicą. Perspektywę i horyzonty starają się nam rozszerzać fotografowie. Choć tego nie doceniamy, artyści aparatu mają prawdziwą misję. Wyłapują cuda, które bez ich działalności pozostałyby dla nas tajemnicą. Ich dzieła są nie tylko ucztą dla oczu, ale i motywacją do tego, by podróżować i odkrywać świat.

Najlepsi fotografowie nie potrzebują wcale programów graficznych. Wystarczy im cierpliwość, zręczne dłonie i bystry wzrok. Dave Jankins, Roman Mokrov, czy Ray Collins, są znani, nagradzani i szanowani w swoim środowisku. Choć nie znamy ich twarzy, bo zwykle stoją po drugiej stronie aparatu, ich prace mówią same za siebie o talencie i wspaniałych umiejętnościach tych mistrzów w swoim fachu. Zebraliśmy galerię najlepszych, najbardziej fascynujących zdjęć wymienionych fotografów i ich nie mniej znanych kolegów. Wszystkie one powstały bez grama Photoshopa, a mimo to zachwycają bajkowością i prawdziwie cieszą oko. Oto pierwsze z nich.

Wulkan w Chile

Gustavo Rival Cortez nie jest może najsławniejszym, czy szczególnie nagradzanym fotografem świata, ma jednak na swoim koncie zdjęcie, które zachwyciło tysiące ludzi na całym świecie. Mężczyźnie udało się uchwycić erupcję chilijskiego wulkanu Puyehue-Cordón Caulle, który milczał od 1990 r. by wybuchnąć ze zdwojoną mocą w 2011 r. Siła żywiołu zamknięta w kadrze przeraża, a jednocześnie zachwyca.

Po więcej zajrzyj na następne strony.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : hotpenguin.net, brightside.me

Reply