Co może powstać z niedopałka papierosa? Za sprawą Veda i Chetany, piękna, zielona roślina. Koniecznie zobacz, co odkryła ta para!

Wszyscy znamy kogoś, kto pali papierosy.

Osoby te wiedzą, że palenie jest obrzydliwe, niebezpieczne dla naszego zdrowia, wywołuje przeróżne choroby i może prowadzić do śmierci. Tytoń zabija 7 milionów osób rocznie. Ponad 6 milionów z tych zgonów jest wynikiem sięgania po papierosy, 890 tys. to efekt tzw. biernego palenia. W jednym papierosie znajduje się ponad 4800 związków chemicznych, z których 69 może wywoływać raka.

 

Jeśli te statystyki nie wystarczają, by odstraszyć ludzi od kopcącego nałogu, warto zapoznać się z kolejnymi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że papierosy szkodzą nie tylko nam i naszym organizmom, ale i naszej planecie. Rocznie na chodniki wyrzucamy 5 bilionów niedopałków! To około 30 procent śmieci, które lądują na ulicach. Większość z nich ma filtry syntetyczne, odporne na degradację. Rozkładają się one od 10 do 15 lat, zatruwając przez ten czas nasze środowisko. Jak alarmują ekologowie, jeśli liczba ta się utrzyma już wkrótce Ziemia stanie się jednym wielkim śmietnikiem.

 

Nasze chodniki toną w morzu niedopałków i wydawałoby się, że nic nie można z tym zrobić. Pewna para z Indii znalazła jednak sposób, jak poradzić sobie z tym problemem.

Ved i Chetana Roy wynaleźli przyjazne środowisku filtry papierosowe, które wykonane z opatentowanej mieszanki naturalnych materiałów, w tym: lnu, konopi, bawełny i środków wiążących na bazie skrobi. Ich papierosy są nieszkodliwe dla środowiska, a filtry zawierają nasiona, które rzucone na ziemię, zamieniają się w zielone rośliny!

O tym, jak to dokładnie działa, przeczytasz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.me, facebook.com

Reply