10 złych nawyków, które sprawiają, że łazienka jest niehigieniczna i może stanowić zagrożenie dla twojego zdrowia

Łazienka to pomieszczenie, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Dostęp do toalety i bieżącej wody niezwykle ułatwia zachowanie higieny własnego ciała. Jednak aby łazanka spełniała swoje funkcję, sama musi być czysta. 

Bakterie, zarazki czy wirusy obecne w łazience nie są widoczne gołym okiem. To ukryte zagrożenia, które czyhają na nas i żerują na naszym zapominalstwie, nieostrożności, braku wyobraźni i niedbalstwie. Aby zminimalizować kontakt z nimi, trzeba dbać o higieniczność łazienki i unikać pewnych zachowań, które na pozór mogą wydawać się błahe, ale w rzeczywistości sprawiają, że pomieszczenie staje się zagrożeniem dla zdrowia człowieka.


clean-bathroom-p


Łazienka oczywiście nigdy nie będzie całkowicie sterylna, ale swym codziennym zachowaniem można zadbać o jej czystość, która pozwoli spokojnie, bez skrępowania i obaw niej korzystać. Poniżej opisujemy 10 zachowań, które przyczyniają się do pogarszania stanu czystości łazienki i rozprzestrzeniania się szkodliwych zarazków.

1. Ręcznik do wszystkiego

Ręce powinno się myć wielokrotnie w ciągu dnia, więc należy wydzielić do ich suszenia osobny ręcznik, by pozostałe na materialne po wycieraniu zarazki nie przeniosły się na twarz czy w miejsca intymne. Kilka ręczników do różnych partii ciała to dobry sposób na walkę z rozprzestrzenianiem się zarazków i chorób.

clean-bathroom-2


2. Trzymanie wielu szczotek w jednym kubku

Szczoteczki należące tylko męża i żony przetrzymywane w jednej szklance to nie problem, ale kilka szczotek lokatorów studenckiej stancji tworzy już kocioł z zarazkami. Szczoteczki w jednym kubku dotykają się, a zatem wymieniają się obecnymi na nich zarazkami. Późniejsze mycie zębów taką szczoteczką to jak całowanie się ze wszystkimi domownikami naraz.

clean-bathroom-8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply