Co przywiózł Kolumb do Europy z Ameryki? To przerażające, że tylko NIELICZNI znają poprawną odpowiedź!

Wiedza to potęga. Pomaga poszerzyć horyzonty, uczynić Cię erudycyjnym i interesującym rozmówcą, nie wspominając już o zwiększeniu ilości szarych komórek w głowie!

Dziś proponujemy test, który sprawdzi poziom twojej szkolnej wiedzy. Jeśli nie uważałeś zbytnio na geografii, tę zagadkę można rozwiązać również na logikę. Chodzi o to, aby wskazać grupę owoców, która została przywieziona do Europy przez Krzysztofa Kolumba.

Spożywając ziemniaki, banany czy gruszki nie zastanawiamy się, skąd faktycznie pochodzą. Większość popularnych warzyw i owoców nigdy nie rosła na europejskich ziemiach. Zostały przywiezione z odległych krajów m.in. z Chin, Indii, Nowej Gwinei, Meksyku czy Brazylii. Większość współczesnych roślin uprawnych zupełnie nie przypomina swych prymitywnych przodków. Truskawki na przykład nigdy nie były tak duże i tak słodkie, jak obecnie. Człowiek stał się ekspertem, jeśli chodzi o ewolucję roślin. Dziś jesteśmy w stanie wyprodukować wiele rozmaitych odmian, wykorzystując genomy danych roślin.

Jeśli ktoś wspomni o odkryciu Ameryki, pierwszym człowiekiem, który pojawi się przed naszymi oczami, jest oczywiście Krzysztof Kolumb, jednak nie on jako pierwszy dotarł na ten kontynent. Pierwszymi byli mongoloidzi przybyli z Azji zaś pierwszym przedstawicielem cywilizacji europejskiej, który dotarł do tego kontynentu, był wiking Leif Eriksson. Odkrywcy nowych lądów przywozili do swoich ojczyzn bardzo cenne rzeczy. Nie chodzi tu o złoto czy kosztowności, ale o nasiona warzyw i owoców, które jemy do dziś.

Przyjrzyj się ilustracjom i odpowiedz, które warzywa i owoce przywieziono do Europy z Ameryki?

Zestaw 1: Ziemniaki, pomidory, awokado.
Zestaw 2: Jabłko, banan, pomarańcza.
Zestaw 3: Bakłażan, czarowna cebula, gruszka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply