Co robić, by nie czuć się samotnym w związku? Te 10 rzeczy pozwoli ci utrzymać bliskość

4. Zwiększ kontakt fizyczny

Zbliżenie fizyczne jest kluczem do uczuć emocjonalnych. Nawiasem mówiąc, dotyczy to nie tylko intymności, ale także drobiazgów. Na przykład, oglądając wspólnie telewizję, spróbuj usiąść bliżej swojego partnera, w witając się z nim po pracy, nie zaniedbuj uścisków i pocałunków. Im bliższy będzie wasz kontakt, tym cieplejsze będą wasze relacje. Osobno zawsze robi się chłodno. 

5. Nie myśl za partnera

Im dłużej ludzie są razem, tym bardziej skłonni są uwierzyć, że znają uczucia i myśli partnera. Jednak badania wyraźnie pokazują, że tak nie jest. Każdy nadal żyje własnym życiem, pisze swój scenariusz. Skoro samych siebie nie znamy w 100 proc., czemu wydaje się nam, że poznaliśmy tak dobrze partnera?

Jeśli w naszym związku coś nie gra, nie możemy za partnera odpowiadać sobie na pytania, co zrobił źle i co jemu się nie podoba. Nie możemy przeczuwać, przewidywać co powie, bo zabieramy mu miejsce w tej relacji. Tam, gdzie powinien być on, jest nasza wersja tego, co myśli i mówi druga połowa. W efekcie po czasie jesteśmy w związku już TYLKO Z SAMYM SOBĄ

6. Zrozum źródło problemu

Spróbuj zrozumieć, skąd wzięło się to nieprzyjemne uczucie samotności. Być może prawdziwy powód tkwi w czymś innym, całkowicie niezwiązanym z waszymi relacjami? W związku z tym, zamiast automatycznie obwiniać ukochaną osobę (lub siebie), znajdź prawdziwe źródło problemu. Może wynika to z rosnącej presji w pracy? A może naprawdę nie odpoczywałeś przez długi czas, a twoja dusza i ciało tęsknią za wakacjami? Poważnie się nad tym zastanów.

7. Twój partner nie może być dla ciebie wszystkim!

Nie oczekuj, że Twój ukochany stanie się najlepszym przyjacielem, kochankiem, rodzicem, mentorem, obrońcą, doradcą i psychologiem w jednym! Jeśli powierzysz wszystkie te role jednej osobie, zawsze możesz czuć się trochę rozczarowany i samotny. Z tego powodu, zamiast polegać na tym, że partner poradzi sobie z tymi obowiązkami, podziel je między przyjaciół, rodzinę, znajomych (nie oddawaj tylko roli kochanka). Jak uważają psycholodzy, to usunie pewien ciężar z waszej relacji, w pewien sposób ją uwolni. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply