Co robić, by nie czuć się samotnym w związku? Te 10 rzeczy pozwoli ci utrzymać bliskość

8. Nie obwiniaj ukochanej osoby (ani siebie)

Próba uczynienia partnera winnym wszystkich problemów nie pomoże poradzić sobie z poczuciem samotności. Oskarżanie ukochanej osoby o to, że za dużo pracuje, nie zwraca na nas uwagi itd., w końcu usunie ją z naszego życia. Jednocześnie zanurzenie się we własnym smutku i złości na siebie sprawi, że poczujesz się gorzej. Zamiast tego staraj się prowadzić komunikację z drugą połową w bardziej pozytywnym kierunku, zwracaj mniej uwagi na drobne niepowodzenia i koncentruj się na tym, co was łączy. 

9. Spędzaj więcej czasu z partnerem

Jeśli jednego z partnerów ogarnia poczucie samotności, nie zaniedbuj wspólnej rozrywki. Tak, czasami zabiera nas codzienna rutyna: jedno ogląda telewizję, a drugie czyta książkę lub przegląda Internet. Ale im mniej czasu para spędza razem, tym większe prawdopodobieństwo, że poczują do siebie dystans. Aby temu zapobiec, zastanów się, jakie czynności będą miłe i fajne dla was obojga. Na przykład znajdź ciekawy serial lub film, ugotuj coś smacznego i spędźcie wspólny wieczór. Takie rzeczy wzmacniają związki. 

10. Podziel się swoimi doświadczeniami

Strach przed odkryciem się i otwarciem przed partnerem, przyczyniają się do tego, że dana osoba będzie sama w związku. Kiedy jesteś blisko kogoś, ale on nie wie o tobie wiele, tak naprawdę żyjesz w swoim świecie. Oddalasz się bezpowrotnie. Dlatego nie bój się dzielić swoich najskrytszych uczuć ze swoim partnerem: jeśli naprawdę cię kocha, wysłucha cię i pomoże przezwyciężyć wszelkie trudności oraz wątpliwości.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply