Sporo osób pije go codziennie i nie zdaje sobie sprawy, że zżera organizm! Zobacz, co się dzieje po spożyciu tego świństwa!

7-12 dni

To okres potrzebny do uodpornienia się na działanie napojów energetyzujących (w sytuacji, gdy przyjmowałeś je regularnie). Każda dawka energetyku jest coraz słabsza i już nie pobudza tak, jak wcześniej.

Z powodu wysokiej zawartości kofeiny i tauryny Red Bull jest zakazany w niektórych krajach m.in. w Norwegii i Danii. Niestety w większości państw pije się go na potęgę a szpitale i pogotowia odnotowują coraz więcej pacjentów, głównie dzieci i nastolatków, skarżących się na palpitacje serca, zawroty głowy, senność oraz długotrwałe mdłości.

red-bull1

Co szkodliwego zawierają w sobie napoje energetyzujące?

Kofeinę

W napojach energetycznych jest to przeważnie substancja syntetyczna, a nie naturalna tak, jak w przypadku kawy. Przyjmowana w dużych dawkach działa bardzo szkodliwie. Może m.in. negatywnie wpływać na kości i przyspieszać rozwój osteoporozy.

Taurynę

Ciągłe spożywanie tego związku powoduje skurcze mięśni, nieregularną pracę serca oraz drżenie rąk.

red-bull2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : metro.co.uk, gurbacka.pl, healthyfoodhouse.com

One Response

  1. Zły

Reply