Te produkty spożywcze błędnie uważa się za tuczące. Sprawdźcie, czego niepotrzebnie unikaliście będąc na diecie

W społeczeństwie funkcjonują pewne stereotypy, które sprawiają, że będąc na diecie unikamy niektórych pokarmów. Jak się okazuje, nie zawsze warto wierzyć obiegowym opiniom, ponieważ mogą wprowadzać w błąd.

Organizm do poprawnego funkcjonowania potrzebuje wielu różnorodnych substancji, które zawarte są w jedzeniu. Niestety czasami odrzucamy pewne składniki dań, ponieważ jesteśmy przekonani, że są tuczące, choć tak naprawdę realnie nie przyczyniają się do wzrostu wagi. Z powodu błędnych przekonań często rezygnujemy w wartościowych pokarmów, dlatego podpowiadamy wam, z czego nie warto rezygnować w obawie o szczupłą i zgrabną sylwetkę.


dieta-pas


Produkty te są dobre dla organizmu i zapewniają dobre samopoczucie, warto więc przywrócić je do swojej diety i spożywać bez obaw.

Chleb

Wiele osób jest przekonanych, że aby schudnąć, powinno się przestać jeść chleb. Ale w rzeczywistości chleb jest potrzebny organizmowi, gdyż zawiera błonnik i węglowodany niezbędne do tego, by utrzymać odpowiedni poziom energii i pomóc przyspieszyć metabolizm. Bardziej wartościowy jest jednak ciemny chleb niż biały, który jest mniej kaloryczny i ma dużo składników odżywczych.

bread-228939_960_720


Czekolada

Biała czekolada i czekolada mleczna zawierają duże ilości tłuszczów nasyconych, dlatego są zabronione na diecie odchudzającej. Ale w przypadku czekolady gorzkiej, gdzie większość składu stanowi kakao, nie ma zbyt dużo tłuszczu nasyconego. Czekolada taka ma też dobry wpływ na organizm, między innymi ze względu na obecność przeciwutleniaczy. Można więc włączyć ją do swojej odchudzającej diety.

dieta-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply