Google wie o Tobie więcej, niż myślisz! Możesz łatwo sprawdzić, jakie informacje o sobie zostawiasz w internecie

Nie każdy użytkownik internetu zdaje sobie sprawę z faktu, że Google – amerykańska spółka akcyjna, której flagowym produktem jest przeglądarka internetowa – monitoruje i zbiera informacje na temat aktywności internautów, którzy korzystają z oferowanych przez przedsiębiorstwo usług – przeglądarki internetowej, aplikacji, poczty, map, dysku Google czy systemu operacyjnego Android..

Sposób pozyskiwania i przechowywania danych o indywidualnych użytkownikach nie jest do końca jasny, faktem jest natomiast, że surfując po internecie, nigdy nie będziemy w pełni anonimowi, bo każda nasza aktywność pozostawia widoczny dla Google ślad.


Możemy się o tym przekonać, chociażby przeglądając reklamy, jakie wyświetlają się na odwiedzanych przez nas stronach internetowych. Odzwierciedlają one dokładnie to, czego w ostatnim czasie szukaliśmy online, wiążą się z naszymi zainteresowaniami i są tak przygotowane, abyśmy w czasie naszej internetowej aktywności „przez przypadek” w nie kliknęli. A nuż zdecydujemy się dokonać zakupu u jednego z reklamodawców?

I chociaż reklamy często nas denerwują, wystarczy poczytać regulaminy korzystania z produktów Google, aby uświadomić sobie, że przecież wyraziliśmy zgodę na ich wyświetlanie. Tylko kto w dzisiejszym zabieganym świecie czyta regulaminy od deski do deski?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply