Sprawdź, co zdradzasz innym za pomocą… twoich zdjęć na portalach społecznościowych

Codziennie na portalach społecznościowych jest publikowane miliony zdjęć, każde z nich zdradza coś ciekawego.

Najpopularniejszym portalem, na którym publikowane są zdjęcia jest Instagram. Podobnie jak i inne portale przestał już dawno być tylko cyfrową książką ze zdjęciami, miejscem, gdzie ludzie dzielą się tym, jak żyją. Obecnie służy do promowania ciuchów, kosmetyków czy osób, które chcą być sławne dlatego, że są sławne.

Nic dziwnego, że poważni naukowcy zajęli się analizowaniem treści, badaniem zachowań ludzkich i tym, co dzieje się na portalach, bo jest to najlepsze lustro naszych czasów. Choć coraz więcej osób uświadamia sobie, że nie zawsze wizerunek promowany w mediach jest taki jak w rzeczywistości. Naukowcy zauważyli, że przez zdjęcie można wiele dowiedzieć się o człowieku, zdradzić to, co może chcesz ukryć.

Warto pamiętać, że do portali społecznościowych i zdjęć publicznych ma dostęp bardzo wiele osób. Dlatego warto się zastanowić, jak kreuje się swój wizerunek w socialmediach. Może się to potem odbić na prawdziwym życiu. Treści publikowane w internecie mogą przeważyć o tym, czy dostaniesz jakąś pracę, jak oceni cię ktoś, na kim ci zależy. Koniecznie należy pamiętać, że treści umieszczone w internecie nie znikają, dlatego warto powstrzymać się przed publikacją ośmieszających czy nagich zdjęć dzieci. To może wydawać się słodkie, jednak za kilka lat przyczynić się do ośmieszenia dziecka i jego problemów.

Kolorystyka zdjęcia

Zauważono, że osoby, które są w związkach, publikują ciemniejsze fotografie, niż osoby stanu wolnego. Użytkownicy używający filtrów rozjaśniających i publikujący fotki na jasnym tle są bardziej skłonne do narcyzmu. Badacze z Harvardu zauważyli, że osoby cierpiące na stany depresyjne lub depresję często publikują zdjęcia swoich twarzy, bez filtrów za to w niebieskich, szarych lub czarnobiałych tonach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply