Sprawdź, co zdradzasz innym za pomocą… twoich zdjęć na portalach społecznościowych

Co publikujesz najczęściej

Osoby, które publikują dużo zdjęć jedzenie, lepiej się odżywiają i łatwiej im utrzymać dietę. Przykładają większą uwagę do tego, co jedzą i w jakich ilościach. Co więcej, osoby śledzące ich kanał motywują je do zdrowego i racjonalnego odżywiania. Natomiast osoby, które najczęściej publikują zdjęcia z partnerem, podpisując je „mój chłopak”, czy „moja dziewczyna” mają skłonność do zaborczości i najczęściej próbują ukryć problemy w związku.

Co zdradza selfie?

Naukowcy zauważyli, że osoby poniżej 25 roku życia nie uśmiechają się na zdjęciach. Zatem selfie zdradzają wiek użytkownika. Naukowcy zauważyli też, że osoby, które umieszczają zdjęcia, ale nikogo nie oznaczają, nie aktywizują innych do komentowania zdjęć i podejmowanie dyskusji, są bardziej samotni, mają większe problemy z nawiązywaniem kontaktów.

Naukowcy podzielili też osoby publikujące selfie na 3 grupy: „komunikatorzy” – dzielą się zdjęciami, by zachęcić innych do dyskusji; „autobiografowie” – są to osoby, które chcą uwiecznić najważniejsze chwile w życiu, nie zależy im na lajkach, traktują portale jak kronikę; „autopromotor” – takie osoby publikują każdy szczegół życia, starając się pokazać się w jak najlepszym świetle.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply