Coco Chanel miała nie tylko doskonały gust, ale też bystry umysł. Oto 16 cytatów projektantki, które pokazują, jakie miała spojrzenie na ludzi i świat

Odwaga w podążaniu pod prąd sprawia, że ludzie przechodzą do historii.

Klasa, elegancja, styl – to bez wątpienia przymiotniki zarezerwowane dla marki Chanel, którą stworzyła wyjątkowa kobieta, o intrygującej wrażliwości artystycznej i wielkiej inteligencji. Była nią Francuzka Gabrielle Bonheur Chanel, którą świat zapamiętał jako Coco Chanel.

Słynna projektantka urodziła się w Saumur we Francji w 1883 roku, a zmarła w Paryżu 1971 roku. Dzieciństwo nie było dla niej bajką, ponieważ 6 lat spędziła w sierocińcu, aż przygarnęła ją ciotka, znająca się na krawiectwie. W 1913 roku Coco Chanel otworzyła swój pierwszy sklep, w którym sprzedawała ubrania i kapelusze. Szybko zasłynęła z wprowadzania nowości, co bardzo przypadło do gustu młodym i bogatym paryżankom.

Kobiety zmęczone noszeniem gorsetów, pokochały prosty i sportowy styl proponowany przez młodą projektantkę. Sukces sklepu pozwolił Francuzce już po siedmiu latach otworzyć dom mody, lecz prawdziwą sławę i pieniądze, przyniosło jej stworzenie najsłynniejszych perfum świata: Chanel  N°5.

„Mała czarna”, kostiumy kąpielowe z dzianiny, prochowce, plastikowa biżuteria, spodnie typu dzwony – to spuścizna po Coco Chanel, bez której współczesna moda wyglądałaby zupełnie inaczej. Ale Coco była nie tylko piekielnie zdolną projektantką, ale też bardzo interesującą osobą z ciekawym życiorysem i bardzo sprecyzowanym spojrzeniem na świat.

Wypowiedzi Francuzki często wywoływały spore emocje, ponieważ nie bała się mieć własnego zdania. Jej słowa pomimo upływu lat nie tracą na aktualności i wciąż mogą inspirować, dlatego dziś przypominamy 16 wypowiedzi niekwestionowanej ikony stylu wszech czasów.

Cytaty Coco Chanel, a także kilka niewygodnych faktów z jej życia, znajdziecie na kolejnych stronach artykułu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facelookmag.com, wikipedia.org, wikiquote.org

Reply