5 konsekwencji codziennego picia coli. Lepiej je przeczytaj nim będzie za późno, by ratować zdrowie!

Kolorowe napoje podbiły rynek i nie zamierzają go oddać, a prawda jest taka, że najlepiej dla naszego zdrowia sięgać po wodę.

Wiemy, że napoje gazowane są niezdrowe i nie powinno się ich spożywać. Najlepiej w ogóle. Jednak każdy z nas sięga po nie i tym samym wpływa na swoje zdrowie. Niestety w negatywny sposób, chociaż wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli coś zostało dopuszczone do sprzedaży, to oznacza, że można to jeść i pić, to dla wielu koncernów nie liczy się zdrowie, tylko zysk.

 

Cola jest bardzo popularnym napojem, niezależnie pod jaką nazwą jest sprzedawany, składa się głównie z cukru, wody, dwutlenku węgla, aromatów i karmelu. Czyli samych paskustw, jednak jej smak sprawia, że nie tylko ludzie na całym świecie sięgają po nią, ale i pozwalają pić ją swoim dzieciom! Przedstawiamy wam 5 konsekwencji zdrowotnych, które ma picie coli. Ostrzegamy, nie będzie miło.

1. Krew jak woda

Kofeina i kwas zawarty w coli działa moczopędnie, wypłukuje wszystkie witaminy z organizmu nawet w ciągu 60 minut od wypicia. I tak codziennie, a organizm bez witamin jest bardziej podatny na choroby, kruchy i wyniszczony. Paznokcie stają się łamliwe, skóra pełna zanieczyszczeń, włosy matowe i słabe. Dodatkowo nie wolno zapominać o tym, że cola podnosi ciśnienie krwi, co skutkuje bólem głowy.

2. Zęby jak u zombie

Skład coli pozostawia wiele do życzenia i nie pozostaje bez wpływu na szkliwo zębów. Kwasy w coli rozpuszczają ochronne szkliwo, a cukier niszczy koronę zębów. Nie trzeba długiego czasu, by okazało się, że pojawiają się w zębach ubytki, pęknięcia i przebarwienia. Nim się spostrzeżesz, dentysta będzie twoim stałym punktem w comiesięcznych rachunkach.

3. Uzależnienie i niepokój

Cola ma bardzo dużo cukru i kofeiny, substancji, które uzależniają i wpływają na nas. Kiedy pijesz dużo coli, możesz odczuwać podenerwowanie, niepokój. Jej odstawienie także ma swoje objawy – bóle głowy, drażliwość, a nawet depresyjne myśli!

4. Nadprogramowe kilogramy

Jeśli chodzi o nadprogramowe kilogramy, to nie mowa tu o tym, jak wyglądasz, ale o tym, jak się czujesz i jak pracuje twoje ciało. Zbędne kilogramy to nie tylko tłuszczyk na biodrach, ale też na sercu, problemy z oddychaniem i stawami. I cały czas należy pamiętać o wypłukanych witaminach i kościach.

5. Organy do wymiany

Cola wpływa na cały organizm, wszystkie organy i niszczy je. Kwasy, kofeina i cukier to mieszanka, która wykańcza nie tylko żyły, ale też nerki i wątrobę. Wpływa na żołądek i serce. Nawet jeśli wybierasz colę bez cukru to zawarte w niej słodziki, też wpływają na organizm.

Zdrowie ma się jedno i warto je szanować. Cola nie jest naszemu organizmowi do niczego potrzebna, dlatego lepiej sięgać po zwykłą wodę. Nie soki i napoje, czy smakowe wody, bo ich skład też pozostawia wiele do życzenia. Warto o tym pamiętać, kiedy kolejny raz odwiedzi się sklep.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply