Cud czy oszustwo? Zobacz 5 figur Jezusa, które same się poruszały! Jak to wyjaśnić?

Cuda religijne zawsze wzbudzają wiele emocji, dzielą ludzi na wierzących i sceptyków, a każdy z nich chce przekonać innych, że ma racje.

Kontrowersje związane z cudami były od zawsze. Coś co wymyka się racjonalnemu rozumowaniu, co należy oprzeć na wierze, nie dowodach naukowych zawsze będzie sprawiało, że znajdą się niedowiarkowie, którzy będą chcieli udowodnić, że to oszustwo i ludzie pełni wiary, że oto zobaczyli cud. Coraz częściej pojawiające się nagrania, pokazują, że jednoznaczna odpowiedź nigdy nie będzie możliwa.

Miejsca cudów przyciągają wiernych, którzy chcą się napełnić łaską, zobaczyć na własne oczy, jak wygląda figura, która płacze krwawymi łzami. Wierzą, że to, co się dzieje, jest prawdą i boskim objawieniem. Sceptycy twierdzą, że to tylko oszustwa, zręczne manipulacje, by z jakiegoś miejsca zrobić miejsce kultu, które będzie generować zyski. Wiele osób uważa, że nagrania cudów to oszustwa, zmieniane w programach graficznych nagrania, które nie dowodzą niczemu.

Ocenę pozostawiam tobie. Poniżej zobaczysz 5 nagrań, które uchwyciły moment, gdy wykute posągi poruszyły się.

1. Jezus z Los Mochis

Film powstał w 2015 roku podczas procesji. Figura Jezusa z krzyżem poruszyła wtedy głową. Wiele osób uznało to za manifestację obecności Boga podczas procesji. Film był bardzo popularny w meksykańskich mediach. Wielu specjalistów wypowiadało się, że to prawdziwy cud. Wielu uznało też, że w figurze zamontowano mechanizm, który miał poruszyć głową, by przyciągnąć do miasta wielu pielgrzymów.

https://www.youtube.com/watch?v=CMXa4a5L-KE

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : youtube.com

Reply