10 popularnych produktów spożywczych, które wydają się zdrowe, ale tak naprawdę są napakowane cukrem i substancjami słodzącymi

Choć słodkości umilają życie, to nie wolno z nimi przesadzać.

Problem złego odżywiania się obywateli, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, spędza sen z powiek lekarzom, którzy apelują o zmianę trybu życia. Medycy rekomendują ruch i diety bogate w błonnik, a proszą o unikanie przetworzonego jedzenia, które zazwyczaj jest przesadnie dosładzane.

Wiele osób już wzięło sobie do serca apele lekarzy i zaczęło kupować produkty, który są zdrowsze, a przynajmniej takie powinny być. Zamiana np. jajecznicy ze smażonym boczkiem i pszenną bułka na płatki musli, wydaje się dobrym pomysłem, ale czy na pewno? To zależy od składu, jaki będą miały płatki.

Niestety wiele towarów tylko z pozoru jest zdrowe, a tak naprawdę to słodkie bomby, które dostarczają organizmowi gigantyczne ilości cukru, co w dłuższej perspektywie prowadzi do poważnych schorzeń, np. cukrzycy. Warto więc wiedzieć, jakie produkty są przesycone cukrem i unikać ich kupowania, zwłaszcza, jeśli jesteśmy na diecie.

Koniecznie odwiedźcie dalsze strony artykułu i sprawdźcie, jakie popularne produkty zawierają duże ilości cukru, choć nie powinny. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply