Cytaty Johna Lennona na długo zostają w pamięci. Jego słowa to dziś bezcenne lekcje dla każdego z nas

John Lennon to dziś legenda muzyki popularnej. 

Za życia był wspaniałym muzykiem, wokalistą oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych członków kultowych Beatlesów. Wspaniały artysta miał wiele przemyśleń dotyczących świata, które zostawił ludziom w swoich tekstach. Jego marzeniem był pokój na świecie, co wyśpiewał we wspaniałym „Imagine” – piosence będącej sztandarem i hymnem pacyfistwów. 


Lennon był bardzo sławny, ale miłość do muzyki była w nim silniejsza od chęci brylowania w towarzystwie. Angażował się politycznie, wierząc, że jego autorytet może cokolwiek zmienić. Wspierał wiele kampanii m.in. na rzecz praw Indian, czy protesty przeciwko uwięzieniu radykalnych działaczy politycznych. Przez to miało go na muszce FBI. W jego życiu niezwykle ważna była również relacja z Yoko Ono, którą wielu uważało za toksyczną. Lennon wierzył w miłość i pokój, ale nie dane mu w pełni odnaleźć ani jednego, ani drugiego. Lennon został 4-krotnie postrzelony w bramie swojego domu. Zginął od rozległych obrażeń, zostawił jednak po sobie niezwykłe przemyślenia. 

Cytaty Johna Lennona

1. „Bycie szczerym może nie da ci zbyt wielu przyjaciół, ale zawsze da ci tych właściwych.”

2. „Szczęście jest w tobie, a nie z inną osobą.”

3. „Kiedy miałem 5 lat, moja mama zawsze mówiła mi, że szczęście jest kluczem do prawdziwego życia. Gdy poszedłem do szkoły, spytali mnie, kim chcę być, gdy dorosnę. Odpowiedziałem, że chcę być szczęśliwy. Powiedzieli Mi, że nie zrozumiałem pytania. Ja im powiedziałem, że nie rozumieją życia.”

4. „Porażka jest tylko błędem. Staje się porażką, gdy się jej nie naprawi.”

5.  „Próba zaspokojenia wszystkich jest niemożliwa – gdybyś to zrobił, skończyłbyś pośrodku i nikt by cię nie lubił. Musisz tylko podjąć decyzję dotyczącą tego, co uważasz za najlepsze, i zrobić to.”  

6. „Musimy zachować nadzieję przy życiu. Bo bez niej zatoniemy.”

7. „Policz swój wiek, licząc przyjaciół, a nie lata. Policz swoje życie za pomocą uśmiechów, a nie łez.”

Więcej mądrości znajdziesz na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply