Cytaty motywacyjne, czyli zainspirujecie się do działania

„Codziennie zrób coś, co przybliży Cię o cal do lepszego jutra” – Doug Firebaugh.

U podstaw ludzkiego działania leży motywacja, która z definicji jest stanem gotowości do rozpoczęcia czy realizacji określonych działań, planów. Motywację napędzają różne potrzeby, lecz czasem bardzo trudno ją znaleźć i w takich chwilach warto sięgnąć po cytaty motywacyjne, które dodadzą wiary w siebie i pomogą dojść do wyznaczonego celu.

 

Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje motywacji: wewnętrzną, rodzącą się z potrzeb jednostki i jej ciekawości oraz zewnętrzną, będąca wynikiem stosowania systemów kar i nagród (widmo konsekwencji). Często oba rodzaje motywacji przeplatają się ze sobą, ale jak wskazują cytaty motywacyjne, zdecydowanie silniejszą motywacją jest ta wewnętrzna, wypływająca z woli i pragnień człowieka.

Ludzie motywują się na różne sposoby, a jednym z popularniejszych jest kształtowanie swojego myślenia poprzez czytanie odpowiednich tekstów. Cytaty motywacyjne stają się dla wielu ludzi drogowskazem i pomagają im wytrwać w postanowieniach, a dzieje się tak dlatego, że pokazują, iż człowiek może bardzo wiele, o ile tylko chce…

 

Cytaty motywacyjne

„Jeśli raz się poddasz, to może stać się nawykiem. Nigdy się nie poddawaj” – Michael Jordan.

„Z kamieni rzucanych ci po drodze pod nogi, zbuduj schody, które poprowadzą cię jeszcze wyżej” – Miguel de Molinos.

„Przeszkody to znaki niejasne, przed którymi jedni wpadają w rozpacz, drudzy zaś rozumieją, że jest coś do zrobienia, ale są i tacy, którzy tych znaków po prostu nie widzą” – Paul Valéry.

„Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi” – David Lloyd George.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wielkieslowa.pl

Reply