Cytaty na dobranoc

To, w jakim nastroju zasypiamy, wpływa na jakość naszego snu.

Czas przed zaśnięciem jest wbrew pozorom jednym z najważniejszych momentów dnia. Idealnie byłoby zawsze chodzić spać w dobrym humorze, ale rzeczywistość często na to nie pozwala, dlatego czasem trzeba mocno się wysilić, by stworzyć w sypialni przyjemną atmosferę, w czym pomocne mogą być cytaty na dobranoc.

 

Miłe słowa usłyszane przed snem sprawiają, że zasypiamy spokojniej, szczególnie jeśli wypowiada je ukochana osoba leżąca tuż obok. Osoby w związkach powinny więc szczególnie dbać o to, by czułą i serdeczną wypowiedzią zakończyć dzień i tym samym pokazać, że doceniają czyjąś obecność.

Magię i wyjątkowość chwil przed zaśnięciem oraz ich wpływ na sen, zauważyło wielu literatów, więc jeśli komuś brak w tej kwestii inwencji twórczej, może przeglądnąć cytaty na dobranoc, które podpowiedzą, jakim dobrym słowem zakończyć dzień.

 

Cytaty na dobranoc

„Dobranoc, luby! jeszcze raz dobranoc! | Smutek rozstania tak bardzo jest miły, | Że by dobranoc wciąż usta mówiły” – William Shakespeare.

„Wspomnienia czasem nie dają zasnąć, ale bez wspomnień, nie ma czego śnić” – Sławomir Kuligowski.

„Szczęście to radość z nowego dnia, bezchmurne niebo w południe i słowo „kocham” na dobranoc” – Katarzyna Michalak.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org, lubimyczytac.pl, cytaty.o.pl

Reply