Cytaty o człowieku

Człowiek to wielka i wciąż nieodkryta tajemnica.

Choć każdy człowiek jest inny, to jednak można zauważyć, że ludzi wiążą pewne wspólne cechy. Nic więc dziwnego, że człowiek od wieków stoi w centrum zainteresowania naukowców, artystów czy filozofów. Efektem tych wielowiekowych rozważań są liczne cytaty o człowieku, próbujące uchwycić jego unikalną naturę.

 

Każdy człowiek sam kształtuje historię swojego życia i warto robić to w sposób przemyślany, by niczego nie żałować. Niezwykle pomocne w kształtowaniu życiowej postawy są cytaty o człowieku, gdyż bardzo często zwracają uwagę na to, co czyni człowieka wartościowym bytem.

Cytatów o człowieku jest bardzo wiele, dlatego stanowią one kompleksowe źródło wiedzy o ludzkiej naturze, usposobieniu i schematach postępowania. Treść wielu z nich może posłużyć jako życiowe motto, więc aby Was zainspirować do zastanowienia się nad swoim człowieczeństwem, prezentujemy ciekawe i trafne cytaty o człowieku.

 

Cytaty o człowieku

„Powiedz mi, człowieku, jaką prawdę w sobie nosisz, a powiem ci nie tylko kim jesteś, ale czy w ogóle jesteś” – Józef Tischner.

„Historia wolnego człowieka nigdy nie jest pisana przez przypadek, ale przez wybór – jego wybór” – Dwight D. Eisenhower.

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem” – Dante Alighieri.

„Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodził, dość szybko odkrywał, że przybył ze skasowanym biletem powrotnym” – Terry Pratchett.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wielkieslowa.pl

Reply