Cytaty o kobietach, które ukazują ich skomplikowaną naturę

Kobiety to najbardziej zagadkowe istoty na świecie.

Mężczyźni od zarania dziejów narzekają, że nie mogą zrozumieć kobiet i trzeba przyznać, że jest to arcytrudne zadanie, co wynika z dużej zmienności pań. Kobietami najczęściej rządzą emocje i uczucia, dlatego nigdy nie wiadomo, jak postąpią. Na szczęście pewne wskazówki co do natury pań i życia z nimi, zdradzają liczne cytaty o kobietach.

 

Pisarze i poeci od wieków opisują charakter i piękno kobiet, ale wciąż można mieć wrażenie, że o paniach nie powiedziano nawet połowę tego, co można, zarówno na temat ich urody, jak i zachowania. W związku z tym, lista trafnych cytatów o kobietach wciąż się rozrasta i przynosi nowe inspiracje.

Jeśli ktoś liczy na to, że w pełni pojmie umysł i duszę kobiety, niestety jest w błędzie. Panie do końca świata będą intrygować mężczyzn, którzy mogą jedynie próbować poznać ich punkt widzenia, w czym nieocenioną pomocą są pochodzące z różnych epok cytaty o kobietach.

 

Cytaty o kobietach

„Kobieta w swej zmienności jest stała jak wodospad” – George Bernard Shaw.

„Kobieta, to prowodyr wszelkiego zła: ona, mistrzyni zbrodni, ujarzmia nasze dusze, przez jej plugawe miłostki dymią zgliszcza tylu miast, tyle narodów prowadzi wojny i tyle ludów miażdżą ruiny do cna obalonych królestw” – Seneka Młodszy.

„Kobieta, gdy raz postanowi coś i sercem stanie przy swej myśli, w wykonaniu jest upartszą, zaciętszą od mężczyzny” – Józef Ignacy Kraszewski.

„Nie ma nic bardziej gadatliwego niż kobieta, która cierpi w milczeniu” – Paul Geraldy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : cytaty24.pl, wikiquote.org


Reply