Cytaty o ludziach, które wiele mówią o naszej naturze

Świat jest takim, jakim tworzą go ludzie.

Specyfika ludzkiej natury jest dość skomplikowana, ale można zauważyć, że pewne cechy są wspólne wszystkim ludziom, co wynika z przynależności do jednego gatunku. Ludzie z jednej strony są ułomni, a drugiej mają w sobie moc sprawczą, a tą dwoistość podkreślają różne cytaty o ludziach.

 

Ludzie dzięki swej ciekawej naturze są niewyczerpanym tematem rozważań. Co ciekawe, często popełniają te same błędy czy w podobny sposób realizują postawione cele cele, choć należą do zupełnie innych kręgów kulturowych i mieszkają na dwóch przeciwnych krańcach globu. To dowodzi, że nasza natura w dużej mierze jest spójna, co potwierdzają też liczne cytaty o ludziach.

Ludzie od czasu do czasu powinni zrobić sobie rachunek sumienia i odpowiedzieć na pytania: jakim człowiekiem jestem i jakim powinien być. Na pierwsze pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, a w poszukiwaniu odpowiedzi na drugie można wykorzystać cytaty o człowieku, które są doskonałym źródłem inspiracji i mądrości.

 

Cytaty o ludziach

„Jest wielu ludzi, ale prawdziwy człowiek to rzadkość” – Erich Maria Remarque.

„To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a mądrzy ludzie tak pełni wątpliwości” – Bertrand Russell.

„Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda” – Albert Einstein.

„Nie ma na świecie rzeczy, którą gardzę bardziej niż ludzie, którzy próbują być kimś, kim nie są” – Charlize Theron.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wielkieslowa.pl

Reply