Inspirujące cytaty o miłości

Na drodze życia spotkasz: prawdę, dobroć i miłość. Prawdy nie zrozumiesz, dobroci nie przyjmiesz, miłość Cię zaskoczy – Juliusz Erazm Bolek.

Miłość dodaje otuchy, jak promień słońca po deszczu – William Szekspir.

W ekonomii miłości musisz więcej dać, aniżeli posiadasz. Musisz dać samego siebie… – Phil Bosmans.

Miłość która nie jest szaleństwem, nie jest miłością – Pedro Calderón de la Barca.

 

By zyskać miłość… wypełnij się nią, aż staniesz się magnesem – Rhonda Byrne.

Ci, których kochamy, nie umierają nigdy, bo miłość to nieśmiertelność – Emily Dickinson.

Dla całego świata jesteś tylko jednym z wielu, lecz jest ktoś, dla kogo jesteś całym światem – Antoine de Saint-Exupéry.

 

Kochanie to niedola ciężka, bo przez nie człek wolny niewolnikiem się staje. Równie jak ptak, z łuku postrzelon, spada pod nogi myśliwca, tak i człek, miłością porażon, nie ma już mocy odlecieć od nóg kochanych… Kochanie to kalectwo, bo człek, jak ślepy, świata za swoim kochaniem nie widzi… Kochanie to smutek, bo kiedyż więcej łez płynie, kiedyż więcej wzdychań boki wydają? Kto pokocha, temu już nie w głowie ni stroje, ni tańce, ni kości, ni łowy; siedzieć on gotów, kolana własne dłońmi objąwszy, tak tęskniąc rzewliwie, jako ów, który kogoś bliskiego postradał… Kochanie to choroba, gdyż w nim, jako w chorobie, twarz bieleje, oczy wpadają, ręce się trzęsą i palce chudną, a człek o śmierci rozmyśla albo jak w obłąkaniu ze zjeżoną głową chodzi, z miesiącem gada, rad miłe imię na piasku pisze, a gdy mu je wiatr zwieje, tedy powiada „nieszczęście!”… i ślochać gotów – Henryk Sienkiewicz.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wikiquote.org


Reply