Cytaty o ojcu i ojcostwie, które warto zapamiętać

23 czerwca w Polsce obchodzimy Dzień Ojca – święto nieco mniej popularne niż Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka czy nawet Dzień Dziecka.

A wielka szkoda! O ojcach również warto pamiętać  oczywiście nie tylko od święta, ale w tym szczególnym dniu warto złożyć im życzenia, odwiedzić i – być może po raz pierwszy od dawna – zastanowić się na chwilę nad rolą ojca w naszym życiu i nad sensem ojcostwa. Dzisiaj zebraliśmy dla was kilka cytatów i złotych myśli, które zmuszają do refleksji… i które warto zapamiętać :).

1

 

Bycie ojcem nie jest łatwe, zwłaszcza dobrym. Wymogi są wysokie, często to na barkach ojca spoczywa utrzymanie rodziny, odpowiedzialność za jej byt. Dlatego warto w dniu taki jak dziś znaleźć chwilę, by spędzić ją z ojcem. Wypić z nim kawę, powspominać, zrobić coś wspólnie. Bo nie chodzi o prezenty, drogie gadżety, ale czas i wspólne wspomnienia.

2

To ojcowie pokazali nam jak jeździć na rowerze, jak wiązać sznurowadła. Wspierali nas w dążeniu do celu i dbali, by mama nie ugotowała nas w zbyt ciepłych swetrach i pozwalali się wybrudzić. To oni zazwyczaj pozwalają nam na ciut więcej, ale też dbają, byśmy wyrośli na ludzi, którzy potrafią radzić sobie z problemami. Warto o tym pamiętać nie tylko od święta, ale też w każdy dzień.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply