Cytaty o siostrze

Posiadanie rodzeństwa rzutuje na całe dzieciństwo człowieka.

Większość jedynaków marzy o tym, by posiadać brata lub siostrę. Dlaczego? Ponieważ dzięki nim dzieciństwo jest o wiele ciekawsze i ma się kompana do psot czy sojusznika w sporach z rodzicami. Rodzeństwa się nie wybiera, ale ten kto ma siostrę ten wie, że jej obecność mocno wpływa na życie, o czym świadczą też cytaty o siostrach.

Cytaty o siostrze

 

To, jak ludzie traktują swoje siostry w dużej mierze zależy od tego, czy są one młodsze czy starsze. Cytaty o siostrze wykazują, że jeśli przewyższają rodzeństwo wiekiem, często stają przewodniczkami, wzorami do naśladowania, drugimi mamami, do których można się zwrócić z wieloma problemami. Jeśli zaś są młodsze, to niejednokrotnie stają się oczkiem w głowie rodziny, o które każdy się troszczy.

Cytaty o siostrze nie są w literaturze zbyt liczne, ale za to podkreślają jej wyjątkową rolę w życiu rodzeństwa, zwłaszcza starszych braci, którzy za punkt honoru biorą sobie ich chronienie oraz  wskazują, że posiadanie siostry bywa także nieco problematyczne, zwłaszcza gdy zaczyna zdradzać sekrety z lat dziecięcych….

Cytaty o siostrze

 

Cytaty siostra

„Dla każdego brata siostra przestaje rosnąć w wieku jedenastu lat. Następny przełom w percepcji następuje dopiero, gdy dany brat zaczyna pić wódkę z jej mężem” – Jakub Żulczyk.

„Przyjaciele mogą cię zawieść. Faceci mogą cię opuścić, ale siostra jest siostrą do końca życia” – Carole Matthews.

„Pamiętaj, że ten, kto żyje blisko studni, nie zazna pragnienia, a ta, która ma obok siebie siostrę, nie pogrąży się w rozpaczy” – Lisa See.

„Słowo „siostra” przywołuje na myśl ideał połączenia i wsparcia” – Deborah Tannen.

Cytaty o siostrze

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : goodreads.com, lubimyczytac.pl, brainyquote.com

Reply