Cytaty o smutku

Smutek jest z natury wpisany w ludzką egzystencję.

Nie ma na świecie człowieka, który nie zaznałby smutku, gdyż jest to uczucie pojawiające się z różnych powodów i związane z wieloma innymi emocjami lub stanami, np. tęsknotą, rozczarowaniem czy niepokojem.  O tym, że smutek niejedną ma przyczynę i skutek, dobrze świadczą różne cytaty o smutku.

 

Smutek, choć jest nieprzyjemny i trudy do zniesienia, to odgrywa w życiu człowieka ważną rolę. Jest przeciwwagą dla szczęścia, a jego przeżywanie pozwala lepiej docenić dobro, które nas spotyka. Cytaty o smutku wielokrotnie wskazują na tą zależność, dlatego trzeba zaakceptować smutek jako konieczny element życia.

Każdy człowiek ze smutkiem radzi sobie na swój sposób, bo każdy odczuwa go nieco inaczej. Trzeba jednak pamiętać, że każdy smutek kiedyś przemija, a  przynajmniej jego siła i intensywność słabną. Liczne cytaty o smutku, choć pochodzą z różnych epok i od rożnych autorów, najczęściej wskazują, iż najlepszym lekarstwem na smutek jest czas.

 

Cytaty o smutku

„Lepiej smucić się i kochać, niż żyć bez miłości w weselu” – Selma Lagerlof.

„Siostrą rozkoszy jest smutek” – Ezop.

„Wielkość człowieka objawia się nie wtedy, kiedy wszystko idzie dobrze, ale w nieudanych próbach, rozczarowaniach, smutku. Bo tylko kiedy byłeś na dnie najgłębszej otchłani, możesz docenić wspaniałość najwyższych szczytów” – Richard Nixon.

„Smutek czyni starym” – Aglaja Veteranyi.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : zamyslenie.pl, wikiquote.org, ecytaty.pl

Reply