Cytaty o uśmiechu. Sprawcie, by świat był pogodniejszy

Uśmiech nic nie kosztuje, a tak wiele zmienia.

Wszyscy chcemy otaczać się miłymi i serdecznymi ludźmi, ale czy sami tacy jesteśmy? Czy obdarzamy na co dzień innych pomocnym gestem, miłym słowem, a zwłaszcza uśmiechem?

Ten ostatni to najlepsza forma na przełamanie lodów i zrobienia dobrego wrażenia, co potwierdzają różnorodne cytaty o uśmiechu.

 

Uśmiechanie się potrafi wiele zmienić. Dzięki radosnemu wyrazowi twarzy jesteśmy korzystnej odbierani przez otocznie i szybciej wzbudzamy zaufanie. Uśmiech potrafi też być doskonałym wyjściem z kłopotliwej czy wstydliwej sytuacji. Cytaty o uśmiechu często radzą, by nie bać się go używać, bo odrobina pogody ducha potrafi zdziałać cuda. Choć dobrze się uśmiechać do ludzi i świata, nie warto robić tego na siłę, gdyż nie ma nic bowiem gorszego od fałszywszych uśmieszków, za którymi kryje się zawiść i obłuda.

Cytaty o uśmiechu namawiają, by nie żałować go światu, do czego i my zachęcamy. Uśmiechając się czynicie świat lepszym, dlatego nie bójcie się okazywania w ten sposób swojej serdeczności, nawet jeśli otaczający Was ludzie to same ponuraki. Pamiętajcie uśmiech jest zaraźliwy!

 

Cytaty uśmiech

„Najważniejszym parametrem relacji międzyludzkich jest uśmiech. Kiedy dwoje ludzi jest ze sobą w dobrych stosunkach, śmieją się. Gdy coś zaczyna się psuć, pierwszy znika uśmiech” – Krzysztof Król.

„Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” – Charlie Chaplin.

„Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka” – Henry Saka.

„Do najprzyjemniejszych momentów w życiu należą te, kiedy nie możesz przestać uśmiechać się po spotkaniu lub rozmowie” – Stephen King.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lubimyczytac.pl, zamyslenie.pl

Reply