Najpiękniejsze cytaty Olgi Tokarczuk! Te słowa utkną w twojej pamięci na długo

Olga Tokarczuk to znana polska pisarka i eseistka oraz poetka i autorka wielu scenariuszy.

Do największych jej dzieł należą Księgi Jakubowe, Bieguni, Gra na wielu bębenkach, Dom dzienny, dom nocny, Prawiek i inne czasy.

Olga z wykształcenia jest psychologiem. W czasie studiów była wolontariuszka i opiekowała się osobami chorymi psychicznie. Pisarka zdobyła wiele cennych nagród. 

Jest laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej „Nike” oraz laureatką The Man Booker International Prize 2018 za powieść Bieguni. W lipcu tego roku otrzymała Nagrodę Laure-Bataillon dla najlepszej książki przełożonej na język francuski za Księgi Jakubowe. Dziś pragniemy przytoczyć kilka pięknych i życiowych cytatów Olgi Tokarczuk. Dajcie znać w komentarzach, który spodobał się wam najbardziej.

Cytaty Olgi Tokarczuk

„Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej.”

„Kiedy kobieta zmienia kolor włosów, to znak, że zaczyna się dla niej nowa epoka.”

” Człowiek jest istotą głupią, która musi się uczyć. Dokleja więc do siebie wiedzę, zbiera ją jak pszczoła i ma jej coraz więcej, użytkuje ją i przetwarza. Ale to w środku, co jest „głupie” i potrzebuje nauki, nie zmienia się. ”

Jesteśmy różni, ale nie wiemy, jak bardzo. Optymistycznie zakładamy, że trochę.

Ranki zimowe zrobione są ze stali, mają metaliczny smak i ostre krawędzie. (…) O siódmej rano, w styczniu, widać, że świat nie został stworzony dla Człowieka, a na pewno nie ku jego wygodzie i przyjemności”

Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply