Piłkarskie złote myśli, czyli najciekawsze cytaty piłkarzy i o piłce nożnej

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w pełni. Niezależnie od tego, czy z wypiekami na twarzy śledzicie perypetie wszystkich drużyn w turnieju, ściskacie kciuki jedynie za reprezentację Polski albo – w co trudno mi uwierzyć – w ogóle nie interesujecie się przebiegiem Euro 2016, z pewnością dostrzegacie na każdym kroku piłkarską gorączkę.

Ulegliśmy jej i my – dlatego poniżej znajdziecie najciekawsze cytaty znanych piłkarzy, trenerów i osób spoza świata sportu, za to traktujących właśnie o piłce nożnej. Niektóre z nich wykraczają daleko poza tematykę związaną z piłką nożną – i naprawdę warto je zapamiętać :).

euro2016

Piłka nożna jest najważniejszą wśród rzeczy nieważnych.

– Franz Beckenbauer

 

Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika.

–  Kazimierz Górski

 

To właściwie było podwórko przed moim domem w Lesznie. Drzewa były słupkami. Poprzeczek brak. Jak piłka poleciała nad ogrodzeniem, to wiadomo, że gola nie było. Jak uderzyła w siatkę, to bramka. Graliśmy tam z sąsiadem całymi dniami aż do zmroku.

– Robert Lewandowski

 

Dorośli mężczyźni uganiają się za kawałkiem skóry, dają się kopać po nogach, a czasami i gdzie indziej, tylko dlatego, żeby ich koledzy mogli w tym samym czasie wbić ten kawał skóry w brudną siatkę, do której dostępu broni umazany w błocie mężczyzna, który nie biega po boisku, tylko czeka, aż mu rozkwaszą twarz piłką.

– Katarzyna Grochola, Ja wam pokażę!

 

Życie jest jak piłka nożna – druga połowa meczu jest zawsze ciekawsza.
– serial I kto tu rządzi?

 

ikona-wpisu

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply